Jak vypadá obrábění na CNC strojích? CNC obráběcí stroje jsou schopny zpracovávat železo v nejvyšší kvalitě a s dokonalou přesností. Máme pro vás 11 fascinujících videí z moderní výroby, které vás zaručeně dostanou!

FOTO: CNC stroje FANUC

CNC stroje jsou v dnešní době velice přesné, spolehlivé a rychlé. Věděli jste, že FANUC Robodrill obrábí v rychlosti 24 tisíc otáček za minutu?
FOTO: Martin Peška

Nejrychlejší CNC obrábění? Stroj nastavíte za 15 minut

CNC obráběcí stroj od FANUC, nazývaný International Tool Machine, nabízí progresivní metody v obrábění. Obráběcí zařízení se skládá z pěti brusných stanic pro nejpřesnější broušení. Obrábění rotačních ploch zajišťuje možnost brousit nejrůznější tvary i povrchy. Nastavení stroje je velice jednoduché a vyžaduje méně, než 15 minut. Je proto ekonomický pro velké i malé série.

FANUC Robodrill obrábí v rychlosti 24 tisíc otáček za minutu

FANUC Robodrill je efektivní a spolehlivý obráběcí stroj, který existuje ve třech provedeních od nejmenšího po největší. Zajišťuje vysoce kvalitní obrábění za skvělou cenu. Na následujícím videu vidíte nejmenší typ CNC stroje, který obrábí oběžné kolo motoru z hliníkové slitiny. FANUC využívá souběžné obrábění 4. a 5. osy v rychlosti 24 tisíc otáček za minutu. To zajišťuje skutečně jemné konturování.

Robodrill spolupracuje s roboty FANUC

Zajímavé je sledovat celý výrobní proces CNC zařízení Robodrill včetně jeho integrace s roboty FANUC. Právě spolupráce CNC strojů s roboty je při automatizaci výroby zásadní a zajišťuje nejvyšší efektivitu procesu. Na videu můžete sledovat, jak roboty FANUC spolupracují s CNC stroji.

CNC stroj umožňuje sledovat vrtání i montáž zblízka

Na videu můžete vidět pokročilé technologie, využívané při vrtání. CNC stroj umožňuje obrábění děr, které je díky kontrole os i upnutí velice přesné. Obrazovka je přizpůsobena co nejjednoduššímu uživatelskému použití. Vlevo dole mohou uživatelé zblízka sledovat obrábění, včetně vrtání i montáže.

Vykládání a nakládání CNC strojů za pár sekund

Nejnovější model Gantry Toploader Robot Machine představuje robota FANUC M-20iA/20MT ve spolupráci s CNC stroji, které zajišťují vysoce produktivní obrábění. Systém byl v tomto provedení představen na IMTS 2014 v Chicagu. Obsluhoval tři vedle sebe stojící obráběcí stroje, přičemž dokázal díky svému unikátnímu stylu naložit a vyložit obráběný díl za pouhých 40 sekund. Podívejte se, jaký to byl fofr!

Automatizace obrábění? Souhra robota s CNC stroji

Na dalším fascinujícím videu z automatizace obrábění můžete vidět dokonalou spolupráci jednoho robota s CNC stroji. FANUC robot M-20iA obsluhuje dva soustruhy. Obrábění, frézování i následné čištění, vše je v rameni jednoho robota, který nakládá a vykládá obrobky ze soustruhu nebo jakéhokoliv jiného obráběcího stroje. Unikátní zásuvkový systém umožňuje skladování obrobků v zásuvkách, které jsou snadno přístupné pro člověka i robota.

CNC obrábění kovů a spolupráce třech strojů

Společná práce dvou malých obráběcích center a rychlého kompaktního robota FANUC LR Mate 200iD. Ti všichni dohromady poskytují nejvyšší úroveň kvality při obrábění tvrdých materiálů. Na následujícím videu můžete vidět, jak funguje kooperace třech strojů!

Robot LR Mate 200iD má kvalitní senzory

Podívejte se na robota LR Mate 200iD, namontovaného mezi dvěma Robodrilly, ještě jednou. Zaměříme se nyní na jeho senzory. Robot má 3D videokameru, která kontroluje jeho pohyb a je tedy očima robota. Zároveň může pomocnou osou sledovat servo dveře dvou Robodrillů, díky čemuž dokáže předvídat jejich otevírání a zavírání.

CNC soustružnické centrum FANUC

Na posledním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně bylo představeno robotizované pracoviště dvou řízených soustruhů SP 280 SY a robota FANUC. FANUC využívá často experimentální metody v obrábění. CNC soustružnické centrum skvěle doplnilo hlavní téma expozice, kterým byla průmyslová automatizace.

 

Které z řešení CNC obrábění byste si zvolili do vaší výroby?