Vždy je nejlepší, když jeden výrobce je schopný zajistit kompletní dodání a full servis. FANUC se může pyšnit nejširším výběrem CNC systémů v oboru a také jako přední výrobce CNC strojů a průmyslových robotů. Poznejte jasná čísla a fakta, které vám mohou usnadnit výběr CNC zařízení pro vaši výrobu.

Výrobci CNC strojů aneb proč je FANUC jedničkou

Komplex FANUC se nachází na úpatí hory Fuji poblíž jezera Yamanaka.

FANUC vyrábí na 1,5 milionů čtverečních metrů

Japonský výrobce CNC strojů FANUC se již od roku 1956 zabývá vývojem číslicově řízených systémů a postupně se vyvíjel a inovoval až do dnešní podoby. Výroba strojů probíhá přímo pod horou Fudži poblíž jezera Yamanaka. V této oblasti najdete všechny výrobní závody společnosti FANUC, 12 výzkumných a vývojových středisek, administrační budovy a další zařízení, která jsou určena pro zaměstnance této nadnárodní společnosti. Celý komplex se rozprostírá na ploše neuvěřitelných 1,5 milonech metrech čtverečních. Jen si to představte v realitě, je to více než 833 hokejových ledových ploch!

FANUC přináší nekonečné možnosti řešení ve výrobě

Firma se nezabývá pouze výrobou CNC strojů a CNC řídících systémů, zabývá se také výrobou průmyslových robotů a zdokonaluje automatizaci výroby v různých rozsáhlých průmyslových odvětvích, od letectví přes potravinářský průmysl až po automobilový průmysl či zdravotnictví.

100% spolehlivost – jeden dodavatel pro všechno

Snad tou největší výhodou, která zanechává FANUC na špičce je, že je komplexním dodavatelem pro kohokoliv. Dokáže dokonce vytvořit zákazníkům produkty přesně na míru podle jejich očekávání. Sladit tak celkovou automatizaci výroby, aby došlo k co největšímu snížení nákladů, úspor energie a navýšení kvality a efektivity produkce.

CNC obráběcí centrum FANUC ROBODRILL v Česku mizí po stovkách

ROBODRILL je vertikální obráběcí centrum s vysoce přesným 3D obráběním, které vám ušetří peníze. Zajistí vysokorychlostní frézování, vrtání a závitování s nízkými náklady. Je velmi univerzální a je schopný vyrobit různé prototypy až po kompletní sériovou výrobu a to za co nejkratší dobu cyklu frézování a vrtání.
V České republice vysokorychlostní obráběcí centrum ROBODRILL pomáhá už ve 300 případech. Ve světě je toto číslo mnohonásobně větší, je to až 200 000 krát.

Jaké jsou další výhody CNC stroje?

– Zajišťuje prvotřídní kvalitu a preciznost při skvělých hodinových sazbách.
– ROBODRILL disponuje otočným stolem FANUC DDR, který se otočí o 180° za pouhé 0,2 sekundy.
– Práce probíhá rychleji – osy CNC stroje FANUC ROBODRILL dosahují zrychlení až 1,5 G a to ve spojení s inteligentní optimalizací znamená rychlejší průběh práce v kratší době výrobního cyklu.

Univerzální řezací jednotka FANUC ROBOSHOT

Japonský CNC stroj ROBOSHOT využívá CNC technologie soustružení a frézování, kterou aplikuje v oblasti elektronického vstřikování a zvyšuje produktivitu. Obsahuje 100% elektricky poháněné osy a 4 servomotory. Řízení je díky těmto vlastnostem bez setrvačnosti, přímé a s maximální přesností. ROBOSHOT dokáže během krátkého výrobního cyklu vyrobit velké objemy dílů ve stejně vysoké kvalitě.

ROBOSHOT stáhne spotřebu energie až o 10 až 15 %

V porovnání s hydraulickými stroji dokáže spotřebu energie snížit dokonce až o 70 % a to díky inteligentní rekuperaci energie a špičkové technologie servomotorů FANUC.

Jak dosáhnout ještě vyššího zrychlení?

Chcete dosáhnout ještě rychlejšího zpracování, řízení s uzavřenou smyčkou v reálném čas a bez čekání? Pomocí servomotorům řízeným CNC ve spojení s FANUC ROBOSHOT toho dosáhnete. Chlubí se nejvyšším zrychlením na trhu!

FANUC nainstaloval více než 3 miliony CNC systémů ve světě

Více než nadpoloviční podíl na trhu, přesně tedy 65 %, je důkazem kvality. FANUC má rozsáhlou nabídku flexibilních CNC systémů a řešení, poskytne vše, co potřebujete pro své CNC. CNC systémy FANUC jsou vyráběny na základně 60leté zkušenosti s nepřetržitým vývojem nových technologií.

ROBONANO pracuje s geometrickou přesností až na 0,000001mm

CNC stroj FANUC ROBONANO pracuje s nanometrickou přesností až na 0,000001mm, která odpovídá zhruba 10 atomům vodíku. Je to nejpřesnější CNC stroj na světě, který dokáže s touto miniaturní veličinou pracovat.

Princip přesnosti je poměrně jednoduchý. Vše ovlivňuje jeho samotná konstrukce, ve které nevzniká žádné tření díky statické vzdušené nosné konstrukci všech pohyblivých částic přístroje a liminárnímu proudění v potrubí, které nevytváří žádné vibrace.

Jaká jsou další „pro“?
– 100% vlastní výroba, maximální spolehlivost
– provozuschopnost strojů značně překračuje 15 let
– záruka více než 25leté dostupnosti náhradních dílů

Zajímají vás informace o CNC? Pokračujte ve čtení článků, které vám mnohdy prozradí ještě to, co jste o nich nevěděli.