Obaly a pouzdra jsou v dnešní době neodmyslitelnou součástí mobilních telefonů. Vyrábí se z nejrůznějších materiálů, ať už jde o designové dřevo, umělou kůži, pružný a měkký silikon nebo různé druhy plastu.

Mezi nejodolnější a také nejčastěji používané materiály na výrobu obalů pro smartphony patří termoplastický polyuretan neboli TPU. Tento speciální typ tvrdého plastu ochrání váš telefon před škrábanci a oděrkami vznikajícími při běžném denním nošení a díky své odolnosti zabrání jinému mechanickému poškození. Výhodou je také to, že je takovýto obal lehký, na dotek příjemný a skvěle drží v ruce.

Chtěli byste se dozvědět o plastech něco navíc? Další informace ohledně plastů získáte v článku Vyznejte se ve vlastnostech plastů a jejich dělení.

Obal na iPhone vyrábí FANUC ROBODRILL

Vysokorychlostní CNC obráběcí stroj FANUC ROBODRILL dokáže naprosto precizně vyrobit i obal na iPhone. Společnost Apple, která si zakládá na přesnosti výroby na mikrometry, je schopná vyrábět designově naprosto perfektní produkty.

ROBODRILL je proto ideálním nástrojem pro tvorbu jemných detailů třeba při výrobě luxusních obalů na iPhony. Je určen pro vysokorychlostní frézování, vrtání a závitování. Obrábí rychlostí až 24 tisíce otáček za minutu s vysokou přesností a bezkonkurenční kvalitou. Dokáže vyrobit obal na mobilní telefon třeba ze dřeva v opravdu krátkém čase, sledujte.

https://youtu.be/s8ri2OZGuYw

Výroba obalu na mobilní telefon probíhá prostřednictvím přesně naprogramovaných pohybů. Precizními pohyby přesně tvaruje podobu obalu. Velmi užitečné je souběžné odsávání pilin, bez ohledu na materiál, čímž zabraňuje vzniku nečistot a nepřesností během výroby.

Přírodní materiály, jako je dřevo, mají unikátní vlastnosti a výsledný produkt je vždy originální. Ale díky přesnému naprogramování ROBODRILLu a jeho schopnosti jemných pohybů budou všechny výrobky splňovat přesně stanovená kritéria velikosti, tvaru i povrchové úpravy.

Delta robot si rozumí i s iPhonem

Technologie pokročily, proto není žádným překvapením, že si i delta roboty bez problémů rozumí se smartphony. Lehký delta robot M-1iA/0.5A je neuvěřitelně univerzální a obratný model, který dosahuje vysokých rychlostí a doslova hodinářské přesnosti. Můžete se sami přesvědčit v následujícím videu.

Nevypadá to skvěle, když dokáže průmyslový robot s takovou přesností nejdříve pomalu a pak čím dál rychleji mačkat klávesy na dotykovém displeji smartphonu? Pak už se nemusíme bát, kdyby přeci jen Apple příští sérii iPhonů vyrobil z keramiky, jako to už udělal v případě iWatch. Dejme tomu čas, během pár let nám bude třeba i průmyslový robot schopný poslat SMSku.

Líbí se vám videa? Viděli jste již nějaké jiné způsoby, jak se pomocí robotů vyrábí luxusní obaly na mobilní telefony?