Od pondělí 3. října začne na brněnském výstavišti nejvýznamnější středoevropská přehlídka strojírenských a průmyslových technologií. Na Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně (MSV), který potrvá až do 7. října, dorazí i nejsilnější sériově vyráběný průmyslový robot na světě od japonského výrobce FANUC.

MSV-Brno_Factory-Automation

Silák bude manipulovat se Škodovkou

„Na stánku č. 46 v pavilonu P se návštěvníci mohou těšit na opravdovou show po dobu celých 5 výstavních dní. Nejsilnější sériově vyráběný robot na světě M-2000iA/2300 doslova předvede, jakou má sílu a co dokáže,“ říká Daniel Havlíček ze společnosti FANUC Czech.

Žlutý robot s nosností až 2,3 tuny, který ve výrobě běžně nahrazuje halové jeřáby či zdvihací zařízení, si přímo v hale brněnského výstaviště pohraje se Škodovkou. Jedná se o letošní novinku od výrobce robotů a CNC FANUC, která má při rekordní nosnosti horizontální dosah 3,7m a vertikální dosah až 4,6m.

Ukážou se i nové prototypy robota spolupracujícího s lidmi

Vedle nejsilnějšího robota se návštěvními mohou těšit i na prototyp nového nejsilnějšího kolaborativního robota CR-7iA s užitečným zatížením 7 kg.

„Nyní je naším cílem vybudovat kompletní řadu kolaborativních robotů. To znamená, že plánujeme doplnit naši nabídku v blízké budoucnosti o kolaborativního robota s 15 kg užitečným zatížením. Také uvažujeme o kolaborativním robotu s užitečným zatížením větším než 35 kg,“ prozradil nedávno v rozhovoru generální ředitel Yoshiharu Inaba.

Na své si přijdou i plastikáři

Druhý stánek FANUC bude mít číslo 55 a je situovaný v pavilonu G1, kde si na své přijdou především plastikáři. Bude zde prezentován CNC stroj pro elektrické vstřikování plastů FANUC ROBOSHOT, který je známý především pro svou přesnost pohybů a krátké doby cyklu umožňující vyrábět velké objemy dílů v konzistentně vysoké kvalitě.

Průmyslová automatizace je stále tématem číslo jedna

Strojírenský veletrh v Brně si jako hlavní téma připravil opět průmyslovou automatizaci. Veletrh se dále zaměřuje na další oblasti, jako je prezentace měřící, řídicí, automatizační a regulační techniky. Následují také obory zaměřené na elektrotechniku či strojírenství. Na MSV jsou zastoupeny všechny klíčová odvětví zahrnující i jejich doplňkovou část, jako je například doprava včetně manipulace, průmyslového balení, skladování, logistika přes ekotechniku, až po sklářskou techniku.

MSV není jen o mašinách!

Návštěvníci se mohou těšit na špičkový doprovodný program, jehož součástí jsou také odborné konference, semináře a workshopy na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata současnosti. Pokud vás zajímá seznam vystavovatelů na MSV 2016, prohlédněte si i-katalog.

Na výstavu máte 43 hodin

Strojírenský veletrh můžete navštívit bez problémů v průběhu dne od 9:00 do 18:00. Jen pozor na poslední výstavní den, kdy se zavírá už od 2 hodiny dříve.

Jednička v oboru ve střední Evropě

Mezinárodní strojírenský veletrh si udržuje tradici hned od začátku. Je považován za nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Každoročně ho navštíví více než 80 000 návštěvníků. Návštěvnost je navíc vysoce odborná, přes 70% zúčastněných rozhoduje o investicích a zbylá část patří k vrcholovému managementu. Navíc ze zahraničí každoročně v průměru přijíždí 35% vystavovatelů a 10% návštěvníků.

Od prvního Mezinárodního strojírenského veletrhu uplynulo už 57 let

MSV v Brně má už dlouholetou historii. Prvně se dveře strojírenského veletrhu v Brně otevřely v neděli 6. září 1959 a návštěvnost hned lámala rekordy i očekávání organizátorů:

– do Brna přijela stovka autobusů a 25 zvláštních vlaků,
– celkem veletrh navštívilo více než milion návštěvníků,
– prodalo se zboží více než za 3 341 000 Kč,
– každoročně MSV navštíví okolo 400 akreditovaných novinářů.

Vstupenky jsou k mání online

Chcete se přijít podívat na nové trendy a zároveň ušetřit stání v dlouhých frontách? Už teď si můžete koupit vstupenku na MSV online, která vás vyjde na příjemných 210 Kč. Na místě si pak připlatíte 50 Kč navíc, ale běžné slevy pro studenty, důchodce a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P stále platí.