Sbírá rychlostí blesku

 

Jsou spolehlivé, jsou silné, jsou (většinou) žluté. Roboty FANUC mají nesčetně podob i předností, a proto jsme se rozhodli vám je postupně představovat v naší rubrice Robot měsíce. Přiblížíme vám, v čem je který robot špičkou a do kterých situací se nejvíce hodí. Vybere si totiž opravdu každý.

 

Naším říjnovým robotickým hrdinou je DR-3iB/8L, ideální pomocník pro velmi rychlé sbírání, který vám pomůže s automatizací procesů zejména v potravinářském a farmaceutickém průmyslu. Díky pokročilému pohybovému výkonu s vysokou rychlostí pohybu je skvělou volbou pro využití typu „sebrat–umístit“ nebo pro balení. Pojďme se s ním seznámit blíže!

 

 

V čem vyniká

 Robot DR-3iB/8L je snadný na instalaci, provoz i údržbu. Jeho design s dutým zápěstím o průměru 20 milimetrů elegantně udržuje svazek kabelů uvnitř robota, což zajišťuje ochranu před mechanickými zásahy a umožňuje čistou instalaci. Díky průhledovým okénkům na reduktorech hlavních os můžete snadno detekovat hromadění maziva nebo oleje v sekundárních záchytných nádržích.

 

DR-3iB/8L je také k dispozici ve dvou povrchových úpravách – jak v lakované, tak pokovené, aby se dosáhlo hladkého a čistého povrchu. Oba typy povrchu lze použít v potravinářském průmyslu.

 

 

Kam se hodí

Hlavní výhoda pokovené varianty je v tom, že vylučuje riziko odlupování barvy do potravin. Obecně jsou roboty DR-3iB ve všech osách opatřeny mazivem vhodným pro potravinářský průmysl a jsou odolné vůči kyselým i zásaditým čisticím a dezinfekčním prostředkům. Díky tomu jsou připravené na náročné a široké požadavky trhu.

 

 

Řekli o něm

„—“

 

Michal Žáček, Sales Engineer FANUC

 

 

Věděli jste, že…

Díky kombinaci užitečného zatížení až 8 kg, horizontálního dosahu 1 600 mm a vertikálního dosahu 500 mm je model vhodný pro neobvykle širokou škálu aplikací – od potravinářského průmyslu a běžné manipulace s materiálem až po energetický sektor.