Zajímáte se o vstřikování plastů? Vybrali jsme 5 videí, která vám prakticky přiblíží tuto technologii. Navíc se dozvíte, jaké vychytávky dokážou vstřikovací stroje.

5 výhod při řešení vstřikování plastů

Moderní a nejrozšířenější technologie vstřikování plastů urychluje proces výroby, má velmi krátké výrobní cykly, snižuje náklady na výrobu, zvyšuje produktivitu a výsledný produkt dosahuje mnohem vyšší kvality zpracování. 

Ptáte se, jak je to možné? O základech technologie se toho dočtete mnoho. Třeba v dalším článku magazínu FactoryAutomation.cz: Základy technologie vstřikování plastů.  

Nejmodernější elektrické vstřikování zvládá japonský ROBOSHOT

Vstřikovací stroj ROBOSHOT využívá jak technologie soustružení, tak technologie frézování. Obě technologie aplikuje v oblasti elektrického vstřikování. Je to až neuvěřitelné, ale při provozu používá o 70 % méně energie než hydraulické stroje. Ve srovnání s dalšími elektrickými stroji se tato hodnota pohybuje mezi 10 až 15 %. Díky tomu dokáže stroj pracovat při nízkých provozních nákladech a je dlouhodobě spolehlivý. 

Jak získat výrobky bez bublin a nedokonalostí?

Sledujte, jak funguje mechanika předvstřikové funkce. Systém ROBOSHOT pak dokáže stanovit čas mezi začátkem vstřikování a počátkem zvyšování svěrné síly. Tato funkce se hodí pro pokročilé a sofistikované úlohy, jako je například výroba lehkých šablon. 

3 ukázky: vstřikování čoček, plastové kelímky a dokonalá kooperace

https://www.youtube.com/watch?v=JooP0VbhZek

Pozorujte 3 rozdílné způsoby vstřikování plastů: 

Model S30iA ukazuje, jak má vyspělou technologii CNC s vysokou mechanickou tuhostí. Dívejte se, s jakou přesností vstřikuje čočky. 

Vstřikovací stroj 100iA naopak chrlí plastové kelímky. Může vyrábět různé druhy plastu, jako jsou například plastové vaničky, krabičky, květináče nebo držáky. 

V poslední části Model S15iA kooperuje s průmyslovým robotem M-1iA (0,5s). Tento pohled je jasným důkazem toho, že automatizace výroby stojí za to. 

Jak předcházet potížím při vstřikování?

Sledujte, jak funguje funkce AL sledování zpětného toku. Na monitoru pozorujete co se děje uvnitř ventilu, což vám umožní bezstarostně monitorovat  průběh zavírání a stav opotřebení. Na obrazovce zároveň vidíte průběh procesu vstřikování formou křivky. Umožní vám to lepší kontrolu nad celým procesem. 

Jak chránit vstřikovací formu? 

Vstřikovací stroj využívá funkce Al Mould Protection, která měří vyvíjený tlak na vstřikovací formu. Pokud zaznamená jakoukoliv zábranu, překazí proces uzavření upínací jednotce. Sofistikovaná funkce také chrání formu před opotřebením a tak snižuje náklady na údržbu. 

Co je ještě zajímavého o vstřikování plastů?

Vyzkoušejte jeden z našich 6 tipů. Vybrali jsme knihy o vstřikování plastů, které stojí za přečtení.